SAKARYA AKYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Sertifikası

MEB Sertifikası
MEB Sertifikası

Bakanlığımızca bilgi güvenliği kapsamında bilginin gizlilik, erişilebilirlik ve bütünlük özelliklerini muhafaza etmeye, bilginin geçtiği platformların nasıl koruma altına alacağına dair çözümler, gerçekleşmesi olası tehditlere karşı iç ağdaki trafiği ve internet trafiğini sağlıklı yönetebilmek için güvenlik politikaları uygulanmak güvenli ve kesintisiz ağ hizmetini sağlamak amacı doğrultusunda, okul ve kurumlarımızın güvenli internete daha sağlıklı erişebilmeleri için MEB sertifikası hazırlanmıştır. 

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında VPN hattı bulunan okullardaki akıllı tahta ve tabletlere otomatik sertifika yüklemesi yapılacaktır. Diğer okul ve kurumlarımız ise internet erişimi bulunan tüm cihazlarına, http://sertifika.meb.gov.tr adresinde yer alan MEB Sertifikasını yüklemeleri gerekmektedir. Söz konusu adreste, cihazların işletim sistemleri türlerine göre sertifika yükleme rehberleri de bulunmaktadır. Cihazların türüne göre ilgili rehber incelendikten sonra kurulum işlemin yapılması, “Https” sitelerine erişimde, gizlilik uyarısı almamak ve güvenli internet erişimi sağlamak için, yukarıda belirtilen sertifika yükleme işleminin 31 Mart 2016 tarihine kadar  tamamlanması gerekmektedir.

Ömercikler Mahallesi Garaj Sokak Akyazı Hükümet Konağı Kat 1 Akyazı/SAKARYA - 0264 418 14 9395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.