SAKARYA AKYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUZULUK İLKOKULUNDA 18 MART ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

KUZULUK İLKOKULUNDA 18 MART ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ
KUZULUK İLKOKULUNDA 18 MART ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

8 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü dolayısı ile Kuzuluk İlkokulunun

18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümü dolayısı ile Kuzuluk İlkokulunun önderliğinde şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi.

Akyaı ve Kuzuluk çevresindeki okulların ve vatandalşarın büyük ilgi gösterdiği yürüyüş İhlas Kaplıca evleri yanındaki şehitler parkından başladı.

Kaymakam Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Hasan Akcan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ÖZDEMİR ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet ÇAKMAK´ın da katıldığı yürüyüş çanakkale marşının söylenmesi ile start aldı. Herkesin elinde Bayraklar, şehitlerimiz için yazılmış pankartlarla birlikte marşlar söyleyerek coşku içinde yapılan yürüyüş olaysız bir şekilde Kuzuluk İlkokulu bahçesinde sona erdi.

Okul Bahçesindeki program da saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Kuran-ı Kerim okunmasından sonra Kaymakam Ömer Kalaylı ve Belediye Başkanı Hasan Akcan günün anlamını özetleyen birer konuşma yaptılar.

Konuşmaları müteakip öğrenciler şiirlerini okudular. Daha sonra da İşmond Lisesi öğrencileri Çanakkale şehitleri konulu orotorya sundular. Öğrencilerin mükemmel bir şekilde sundukları orotoryo izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Dualarla tamamlanan program sonunda Kaymakam Ömer Kalaylı’ya bir Türk Bayrağı Panosu hediye edildi. Kaymakam Ömer Kalaylı programı çok beğendiklerini ifade ederek Okul Müdürü Mehmet Şalih Şahin başta olmak üzere programın hazırlanışı ve sunumunda emeği geçenlere teşekkür etti. 

 

20-03-201720-03-2017

20-03-2017
20-03-201720-03-201720-03-201720-03-2017

Ömercikler Mahallesi Garaj Sokak Akyazı Hükümet Konağı Kat 1 Akyazı/SAKARYA - 0264 418 14 9395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.