SAKARYA AKYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARİYER GÜNLERİ

KARİYER GÜNLERİ

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Kariyer Günleri semineri , 06/03/2018 tarihinde saat 10.00 ve 14.00’te Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi Salonunda yapıldı. Her iki oturuma İlçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri katıldı. Kariyer Günlerine Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nilüfer DENİZ, Hemşire Aslıhan AKGÜL, İşmont Tekstil Üretim Pazarlama San.Tic.A.Ş. Müdürü Kenan ŞEN, Grafik Tasarımcı Melih DOĞRU, Gıda Mühendisi Yusuf ERTUĞRUL, İhlas Kuzuluk Otel Müdürü Yılmaz MERT, Mali Müşavir Hayati KARIŞ, Mobilya sektöründen Hakan CENGİZ, NTG Plastikten İnsan Kaynakları Yöneticisi Erol KOÇ, mühendis Murat KARSLI ve İŞKUR İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanı Aslı ÖZGÜN konuşmacı olarak katıldılar. Söz konusu etkinliğin çok yararlı olduğu gözlenmiştir. İlçe Milli Eğitim olarak paydaşımız olan ve büyük emekleri olan İŞKUR yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Kenan ŞEN: Öğrencilere hitaben özetle “ yaptığınız işi kaliteden ödün vermeden, yasalara uygun yapmanız gerekmektedir. İşinizi severek yapmalısınız.” Demiştir.

Nilüfer DENİZ, İlgilendiğiniz hastaya maddi anlamda yardımın ötesinde yapacağınız manevi yardımın çok daha önemli olduğunu vurgulamıştır. Güler yüzlü olmak, halini hatırını sormak, dokunmak gibi davranışlar hastalığın %50’sini iyileştirmiş demektir.

Nilüfer Hatun MTAL Müdürü Sebiha YAZICI, sektör olarak mesleki eğitime vermiş oldukları destekten dolayı İŞMONT’a teşekkür etmiştir.

Yusuf ERTUĞRUL, Gıda mühendisliği eğitim hakkında bilgi verdi. Sorulan soruları cevapladı.

Yılmaz MERT, “Yapacağınız işi öncelikle parayı gözeterek yapmamalısınız. Önceliğiniz para olmamalı. İşinizi ve severek ve kaliteli yaptığınızda para da peşinden gelir.” Dedi.

Aslı ÖZGÜN, İŞKUR hakkında bilgi verdi. İş arama yöntemleri anlattı. Öğrencilerin mezun olunca mutlaka İŞKUR’da kayıt oluşturmasının çok önemli olduğunu belirtmiştir.

Melih DOĞRU, grafik-tasarım ile bilgiler, iş alanları hakkında bilgiler vermiştir.

Erol KOÇ, iş aramada veya işyerinde nasıl davranılması gerektiği konularında öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Gençlerin gelecekteki güçlü Türkiye’de paylarının çok büyük olduğunu belirtmiştir.

Murat KARSLI, meslek lisesi öğrencilerinin sanayi için vazgeçilmez unsurlar olduğunu bu nedenle öğrencilerin kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerektiğini vurgulamıştır.

Hakan CENGİZ, mobilya sektörü hakkında bilgi verdi ve mobilyada tasarımın çok önemli olduğunu vurguladı.

Hayati KARIŞ, muhasebeci olacak bir bireyin çok donanımlı olması gerektiğini, çünkü mevzuatın çok sık değiştiğini ve güncellendiği vurguladı.

Konuşmacı olarak katılan sektör temsilcilerine Kaymakam Mehmet Fatih ÇİÇEKLİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ÖZDEMİR ve diğer yöneticiler tarafından ödül ve plaket verildi.

07-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-201807-03-2018

Ömercikler Mahallesi Garaj Sokak Akyazı Hükümet Konağı Kat 1 Akyazı/SAKARYA - 0264 418 14 9395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.