SAKARYA AKYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞMONT SAĞLIK MESLEK LİSESİNDEN BAŞARI

İŞMONT SAĞLIK MESLEK LİSESİNDEN BAŞARI
İŞMONT SAĞLIK MESLEK LİSESİNDEN BAŞARI

Bursa’ da yapılan Türkiye 3. Liselererarası İnsansız hava araçları yarışmasında liseli gençler kendi geliştirdikleri uçaklarla birinci olmak için yarıştı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen başvurularda model uçaklar lise öğrencileri tarafından tasarlandı ve üretildi. Etkinlikte uçakların verilen görevlere göre uçuşlarını gerçekleştirmeleri istendi. Buttim’de gerçekleşen yarışmada liseli gençler maket uçaklar ve dronlarla yaptıkları şovlarla izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Yarışmaya katılan liseli gençler, “Bu yarışmaya takımlar kendi tasarladıkları uçak ve dronlar ile katılabiliyor. 2 kategoride gerçekleşen yarışmaya 15 dron ve 28 insansız uçak katıldı. Toplamda 43 takım birinci olmak için kıyasıya yarışıyor. Tasarladığımız insansız araçlarımızın kumandası 1,5 kilometre kadar çekiyor ve saatte 80 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Yarışmada 3 görev var. İlk kategoride uçakların yaptığı hızı dikkate alıyorlar. İkinci kategoride ise uçakların ne kadar yük taşıdığı, üçüncü kategori ise taşınan yüklerin belirlenen bölgelere ne kadar sürede bıraktığına bakılıyor" dediler.

Yarışmada İlimizi Uçak Kategorisinde temsil eden İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Takımı, bu kategoride yarışan 28 takım içerisinde 9. Sırada yer aldı.

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

Ömercikler Mahallesi Garaj Sokak Akyazı Hükümet Konağı Kat 1 Akyazı/SAKARYA - 0264 418 14 9395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.