SAKARYA AKYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
DEĞERLER EĞİTİMİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

 

Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ´´Değerler Eğitimi´´ çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

 

Bu bağlamda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin KARAKAYA önderliğinde tüm okullarımızda değerler eğitimi faaliyetleri yapılmaktadır. Bu faaliyetler kapsamında her ay; sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, doğruluk, dürüstlük, güven, özgüven, hoşgörü, alçakgönüllülük empati, kanaatkarlık, çalışkanlık, sabır değerlerinden seçilen bir değer ile ilgili çalışma yapılmaktadır.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin KARAKAYA “Kültürümüze ait olan ve bizi biz yapan değerlerimizin gençlere ve çocuklara aktarılması, toplumlardaki yozlaşmanın hızla arttığı günümüzde daha fazla önem arz etmektedir. Esasen bu değerler her kültürün önemli ögeleri konumunda olup insana ait temel değerler olarak kabul edilebilir ve bu kapsamda evrenseldir. Tabi bu değerlerin yeni kuşaklara aktarılması için öncelikle yetişkinlerin toplum hayatında bu değerlerin farkında olup yaşatma gayreti içinde bulunmaları elzemdir.

 

Bu proje kapsamında gönüllü olarak görev alan tüm öğretmen ve idareci arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Her ayın ilgili değeri ile alakalı okullarda değerler eğitimi köşeleri görsel ve yazılı metaryallerle oluşturulup sergilenmekte ve derslerde bu değerlere özellikle vurgu yapılmaktadır. Gönüllü öğretmen ve idareciler tarafından okullarda seminerler düzenlenmektedir. Yine bu kapsamda öğrencilere çeşitli kısa film ve animasyonlar izlettirilip sınıflarda değeri içeren eğitsel oyun ve etkinlikler yapılmakta ve sosyal sorumluluk kampanyaları düzenlenmektedir. Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var kampanyası buna örnektir. Yine ayın değerini en iyi anlatan, yaşatan, öğrenciler belirlenip ödüllendirilmektedir.

 

04-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-2016

 

Ömercikler Mahallesi Garaj Sokak Akyazı Hükümet Konağı Kat 1 Akyazı/SAKARYA - 0264 418 14 9395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.