SAKARYA AKYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arapça Etkinlik Yarışmalarında Akyazının Rakibi Yok

Arapça Etkinlik Yarışmalarında Akyazının Rakibi Yok
Arapça Etkinlik Yarışmalarında Akyazının Rakibi Yok

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarfından İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen bu yıl 8.si yapılan Uluslararası Arapça Etkilikleri Yarışmaları il finali 1 Nisan 2017 Cumartesi günü Serdivan Erol Olçok Anadolu Lisesinin Konferans salonunda Adapazarı Mevlana İHO Korodinatörlüğünde gerçekleştirildi.

 

      A rapça Şarkı,Arapça Şiir ve Arapça Hikaye canlandırma olmak üzere üç dalda gerçekleştirilen il finaline Sakaryadaki 46 İmam Hatip Ortaokulundan yoğun katılım gerçekleşti.

 

      Yarışmaya akyazı imam hatip ortaokulları damgasını vurdu.Şampiyonlar akyazıdan, Arapça şarkı okuma dalında 1.lik Kuzuluk Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulunun Öğrencileri Ömer Faruk YAŞAR,Zeynep UZUNGÜNGÖR,Sudenur ÖZTUNÇ,Sena DURMAZ,Kevser AKGÜN’nün oldu.Arapça Şiir Okuma dalında 1.lik Akyazı Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Sümeyye Zümra GÜNEŞ’in oldu.  Arapça Hikaye Canlandırma dalında aynı puanı alan iki okul arasında kurayla belirlendi .Kura sonucuna göre Akyazı Yunus Emre İHO öğrencileri Semanur GÜLER,Rana İŞGÖR,Rüveyda TÜRKER,Saliha AVCI 1. olurken, Akyazı İHO öğrencisi Muhammed Mustafa ALTIPARMAK 2.oldu.

 

      Akyazı İmam Hatip Okullarının diğer dereceleri, Kuzuluk Akşemsettin İHO Arapça Şiir Dalında ve Hikaye canlandırma Dallarında İl 5.si oldular. Akyazı Yunus Emre İHO Arapça Şarkı okuma dalında il 4.sü ve Akyazı İHO şiir okuma dalında il 6.sı oldular.

      

     Yarışmada dereceye giren okullara

      1. olan okula yarım altın,p laket ve öğrencilerine madalya

      2.olan okula çeyrek altın,plaket ve öğrencilerine madalya

      3.olan okula gram altın,plaket ve öğrencilerine madalyaları

Sakarya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Alican AKDOĞAN tarafından takdim edildi.

    

    Yarışmada 1.olan okullarımız ilimizi Türkiye finallerinde temsil edecekler.Akyazı Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Serkan YAŞAR Okullarımızın Akyazıya kazandırmış oldukları başarılar dolayısıyla Destekleri Esirgemeyen Akyazı Kaymakamımız Ömer KALAYLI’ya Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Recep ÖZDEMİR teşekkürlerini iletti. Ayrıca haftalardır Arapça Etkinlik yarışmaları için hazırlandıklarını ve bu süreçte üstün gayret gösteren Okul Yönetimlerini ,Öğretmenlerimizi ,öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.Çok Büyük Bir iş başardık.Türkiye finallerinde Akyazının adını duyurmak için elimiden gelenin en iyisini yaparak Sakaryayı en güzel şekilde temsil edeceklerini söyleyerek öğrencilerimize başarılar diledi.

 

 

Arapça Etkinlik Yarışması Sonuçları

 

Arapça Şarkı Okuma

 

1-Akyazı Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu

2-Adapazarı Fatih İHO

3-Serdivan İmam Hatip Ortaokulu

 

Arapça Şiir Okuma

 

1-Akyazı Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu

2-Erenler Şehit Hüseyin Avni Bey İHO

3-Arifiye Prof.Dr.Osman Öztürk İHO

 

Arapça Hikaye Canlandırma

 

1-Akyazı Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu

2-Akyazı İmam Hatip Ortaokulu

 

3-Erenler Şehit Bülent Yurtseven İHO

03-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-2017

Ömercikler Mahallesi Garaj Sokak Akyazı Hükümet Konağı Kat 1 Akyazı/SAKARYA - 0264 418 14 9395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.