SAKARYA AKYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLAMA PROGRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLAMA PROGRAMI
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLAMA PROGRAMI

 

AKYAZI KAYMAKAMLIĞI
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI KUTLAMA PROGRAMI

 

 1. GENEL

  Yüce Milletimizin tarihinde altın bir sayfa olan, 30 Ağustos Zaferinin 94´ üncü yılında; Zafer Bayramını Kamu Kuruluşları ve halkımızın katılımı ile 30 Ağustos 2016 Salı günü  büyük bir coşku ile kutlayacağız. Zafer Bayramı 30 Ağustos 2016  Salı günü saat 07.00´ da başlayacak ve saat 24:00´ te son bulacaktır. Bu program ilgililere emir, sayın halkımıza davetiye mahiyetindedir.

 2. ATATÜRK ANITINA ÇELENK KOYMA

  Çelenk koyma töreni; Kaymakam, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve davetlilerin tören alanındaki yerlerini almasına müteakip; tören sunucusunun komutlarıyla Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri 05.05.2012 tarihli ve 28283 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğinin 7.Maddesinin (b) bendinin 1.Fıkrasına göre konulacaktır. Diğer Kurum ve Kuruluşlar çelenk koymayacaklardır. Kaymakamlık makamı çelengini taşımak üzere iki polis memuru İlçe Emniyet Müdürlüğünce tören alanında hazır bulundurulacaktır. Anıta çelenk koyma törenin bitimine müteakip tören komutanının anonsu ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı söylenecek ve İstiklal Marşımız eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekilecektir. İlçe Garnizon Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Astsubay Üstçavuş  Harun IŞIK’ın  günün  anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra çelenk koyma töreni sona erecektir.

 3. KAYMAKAMLIK MAKAMINDA TEBRİKLERİN KABULU

  Kaymakamımız İlyas MEMİŞ 30 Ağustos 2016 Salı günü 10:45’ te Kaymakamlık Makamında Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte söz konusu yönetmeliğin Ek-1 sayılı listedeki protokol sırasına göre bayram tebriklerini kabul edecektir.

 4. TÖREN PROGRAMININ UYGULANMASINDA GÖREV VE İŞBİRLİĞİ

  a) Tören Yeri                              : Merkez Atatürk Anıtı Alanı

  b) Tören Zamanı                    : Atatürk Anıtına Çelenk koyacak kurum ve amirleri 30 Ağustos 2016

  Salı günü saat 10:00  da tören yerinde Çelenkleri hazır bulundurulacak ve saat 11:00 de  Çelenk  Koyma Töreni başlayacaktır.

  c) Belediye Başkanlığı             : Tören alanının törene hazırlanması, ses yayın cihazı ve kürsünün tören

  alanında hazır bulundurulması, tören alanının tertip ve düzenin sağlanması, ev ve dükkân camlarının Türk Bayrağı Kanunu hükümlerine uygun bayraklarla donatılması ve kontrolü için gerekli tedbirleri alacaktır.

  ç) İlçe jandarma Komutanlığı : Törenin yönetilmesi ve Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesi iki er .veya erbaş tarafından yapılması sağlanacaktır.

   d) İlçe Emniyet Müdürlüğü     : Tören günü trafiğin düzenlenmesi ve gerekli emniyet tedbirlerinin

  alınmasını sağlayacaktır.

  e) İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü  :Programın sunumu görevlendirilen İnönü Ortaokulu Müdürü  Levent KOBYA tarafından yürütülecektir.

  f) Sedaş İşletme Şefliği                     : Muhtemel elektrik kesintisine karşı tören alanında bir adet jeneratörü hazır bulunduracaktır.

  g) Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri :Tören günü kendi kurum bünyesindeki binaların bayraklar ile donatılmasını ve yapılacak olan törene katılım hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesinisağlayacaklardır.

  TÖREN PROGRAMI

            30  Ağustos  2016   Salı             :

  10:45    Kaymakamımız  İlyas MEMİŞ’ in Kaymakamlık Makamında Garnizon Komutanı ve  

          Belediye Başkanı ile birlikte bayram tebriklerini kabulü,

        11:00    Atatürk  Anıtına Çelenk koyma töreni,

 

 1. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması,

 2. Günün  Anlam  ve Önemini belirten konuşmanın Jandarma Astsubay Üstçavuş Harun IŞIK  tarafından yapılması

   

                                                                                                                                        İlyas MEMİŞ

                                                        Kutlama Komitesi Başkanı
                                                           Geyve Kaymakamı

                                                                                                                  Akyazı Kaymakam V.

Ömercikler Mahallesi Garaj Sokak Akyazı Hükümet Konağı Kat 1 Akyazı/SAKARYA - 0264 418 14 9395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.